16 czerwca 2019

Bimbą przez Poznań

Bimbą przez Poznań

            Zbliżają się wakacje… Na dworze upały, uczyć się zupełnie się nie chce… No chyba że nauka jest połączona z rozrywką, jak to było na wycieczce do Poznania, na którą uczniowie klas 1 – 3 pojechali 12 czerwca. 

            Humory wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywały. Najpierw skierowaliśmy swoje stopy do Palmiarni, gdzie czekały na nas pierwsze zadania. Zwiedzanie odbywało się z przewodnikiem w dwóch grupach. W Palmiarni było wilgotno i chłodno, można było odpocząć od upałów panujących na zewnątrz. Soczysta zieleń, zapach kwiatów, kolorowe zwierzęta przypominały nam o wakacyjnych podróżach. Przemiła pani przewodniczka opowiadała nam, jak nie zginąć w tropikalnym lesie, jak pozyskać wodę z roślin, przeprowadziła test wilczego nosa, pokazała trujące rośliny, opowiedziała, jak zachowywać się w lesie i jak uważać na węże i żmije. Potem dostaliśmy karty ćwiczeń i zaczęła się zabawa w tropicieli. Szukaliśmy ślepych ryb, roślin zjadających owady, liczyliśmy piranie i wykonywaliśmy inne ciekawe zadania… Za wykonane zadania dostaliśmy pieczątki. Żal było wychodzić z Palmiarni, ale czekała na nas jeszcze Bimba. 

            Co to jest bimba? Jest to zabytkowy tramwaj, który prowadził nas przez najważniejsze atrakcje turystyczne w mieście. Umundurowany konduktor skasował nam bilety z epoki, opowiedział legendę o Świętym Marcinie i o poznańskich koziołkach. Każde dziecko dostało swój własny przewodnik po Poznaniu i musiało wykazać się spostrzegawczością i wyszukać obiekt, znajdujący się na naklejce. 

            To co jest dobrze, niestety szybko się kończy. Tak było i z naszą wycieczką… Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

                                                           

                                                                                               Helena Łaniecka-Peda, Hanna Matuszak, Irmina Adamczak