29 marca 2021

Lapbook na lekcji języka niemieckiego

Lapbook na lekcji języka niemieckiego
 
Lapbook to w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach" - własnoręcznie wykonana praca tematyczna, pełna kopertek i kieszonek wypełnionych informacjami, skrytek z ilustracjami i schowków z ciekawostkami. Po otwarciu umożliwia jednoczesny dostęp do wszystkich informacji. Istotną rolę odgrywa wyobrażnia autora, który sam decyduje jakie informacje i w jaki sposób (plastycznie mają być zaprezentowane.
Uczniowie klas 7 i 8 otrzymali za zadanie wykonanie takiego lapbooka w języku niemieckim. Temat był dowolny. Wielu uczniów wykonało pracę prezentującą ich zainteresowania motoryzacją, koleją, geografią czy światem mody. Uczniowie na początku byli pełni obaw, nie wiedzieli jak zabrać się do pracy, ale po otrzymaniu wskazówek od nauczyciela zaczęła się burza mózgów. Prace, które napłynęły do szkoły były bardzo oryginalne, kolorowe i zawierające mnóstwo ciekawych informacji. Zachwycały estetyką i pomysłowością. Ważnym aspektem było to, że uczeń musiał wykazać się znajomością języka niemieckiego, co z pewnością poszerzy jego zasób słownictwa.
Wszyscy uczniowie otzrymali oceny za swoją pracę, a troje z każdej klasy otrzymało również nagrody w postaci bonu do EMPIKu na kwotę 50zł. Wśród nagrodzonych uczniów znależli się: Antonina Ruta, Katarzyna Kustosz oraz Jakub Malak z klasy 7 oraz Anna Demska, Natalia Demska i Przemysław Dziubałka z klasy 8.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wykonanie prac.
 
Małgorzata Skrzypczak