27 listopada 2019

Lubiń na Eurowizji

Lubiń na Eurowizji

Od roku Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Adama Mickiewicza w Lubiniu współpracyje bardzo aktywnie z mediami, w tym z Telewizją Polską. Nasza aktywność w środowisku edukacyjnym, szczególnie w kwestii zadań domowych została wyróżniona i jako jedna z kilku szkół w Polsce zostaliśmy zaproszenie na finałowy konkurs Eurowizji Junior.

To niesamowity zaszczyt i ogromne wyróżnienie. Udział w plebiscycie pozwolił nam poznać kulisy realizacji tak ogromnego przedsięwzięcia. Tym bardziej, że konkurs wygrała nasza rodaczka Viki Gabor prezentując utwór Superhero. Ekologiczna opowieść o możliwościach młodego człowieka, który może uratować świat zachwyciła międzynarodową publiczność. Emocje sali koncertowej udzieliły się wszystkim. Był płacz, oklaski i żyły wypełnione adrenaliną w momencie odczytywania wyników. 

Niesamowita wisząca scena, blask reflektorów i optymistyczna atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci. Pierwszy raz w historii plebiscytu dwa razy z rzędu pierwsze miejsce zajęła osoba z tego samego kraju. Mocno trzymamy kciuki za to aby kolejny koncert odbył się w Polsce.

Gorące podziękowania dla opiekunów oraz Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń Pana Jacka Nowaka, którzy umożliwili nam udział w tej niesamowitej przygodzie.