13 listopada 2019

Masterchef gotuje w Lubiniu

Masterchef gotuje w Lubiniu

Janek Sowiński- uczestnik  4 edycji programu telewizyjnego Master Chef Junior był gościem uczniów klasy 6.  W pierwszej części wieczoru podzielił się z nimi swoimi doświadczeniami, nabytymi w trakcie kulinarnej przygody. Janek bardzo miło wspominał poznanych kucharzy , jurorów i innych uczestników, z którymi do dzisiaj utrzymuje kontakt.

Janek interesuje się gotowaniem od „zawsze”. Inspiracje czerpie od swojej babci i taty. Bardzo lubi sery, lubi poznawać nowe smaki, potrawy, nowe techniki gotowania. Nie ma rzeczy których nie lubi, albowiem uważa, że nawet nielubiane dania można przyrządzić na różne sposoby, żeby się do nich przekonać.

Janek odpowiadał na liczne pytania stawiane przez swoich starszych kolegów, przygotował z nimi pizzę i wziął udział w  konkursie smakowym.

Nasz gość  pokazał, że można łączyć wiele zadań i doskonale je pogodzić. Sam jest uczniem klasy V, trenuje piłkę ręczną. Kibicuje Lechowi- nie opuścił żadnego ich meczu. Każdy weekend spędza w różnych miejscach w Polsce. Uczestniczy w szkoleniach, festiwalach gotowania, gdzie uczy się od najlepszych kucharzy w Polsce i Europie. Jego idolem jest Tomek Jakubiak, ceniony polski kucharz. To on zaprasza Janka do udziału w różnych projektach.

Wieczór spędzony z Jankiem i jego rodziną należał do wyjątkowych.

M.Ryba