03 stycznia 2018

Mikołajki

Mikołajki

6 grudnia w przedszkolu w Lubiniu panowała bardzo wyjątkowa atmosfera. Dzieci od samego rana czekały na spotkanie z Mikołajem. W tym dniu przyszły do przedszkola w mikołajkowych czapach na głowie, ponieważ od kilku dni próbowały sprawić, aby św. Mikołaj zjawił się wcześniej niż Święta Bożego Narodzenia. 
Od razu po śniadaniu Przedszkolacy pojechali do Kościana do Klubu Nenufar, gdzie obyły się warsztaty z okazji Mikołajek. Na początku dzieci spotkały się Gospodynią, Góralem, Łosiem Heniem oraz Delfinem Nufrickiem wraz, z którymi oczekiwały na św. Mikołaja. W tym czasie Przedszkolacy ozdabiali pierniki, za pomocą lukru oraz posypek. Każdy piernik był inny, a zarazem wyjątkowy. 
Następnie na dzieci czekała największa i najbardziej wyczekiwana przez nie niespodzianka- spotkanie ze św. Mikołajem. Każde dziecko dostało od Mikołaja upominek. 
Po spotkaniu z Mikołajem przedszkolacy mieli czas na zabawy w sali zabaw. 
Dzieci wróciły do przedszkola radosne i zadowolone z wyjazdu.

8 grudnia na Przedszkolaków z Lubinia czekała kolejna niespodzianka- kolejne spotanie z Mikołajem. Tym razem Mikołajem, który tego dnia odwiedził dzieci w przedszkolu była Pani Basia ze sklepu, która jak co roku z okazji Mikołajek przygotowała dla niech niespodziankę- słodkie paczuszki i osobiście wręczyła je dzieciom. 
Dzieci bardzo się ucieszyły i podziękowały Pani Basi za przygotowane paczki. 

Agnieszka Sobiech