04 marca 2019

Nietypowa lekcja przyrody

Nietypowa lekcja przyrody

 

W środę 27 II 2019 r. uczniowie od klasy 4 do 8 SP mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach przyrodniczych, prowadzonych przez pracownika Edu Event – p. Mateusza Łuckiego.

Młodzi przyrodnicy dowiedzieli się między innymi jak działa prawo Bernoulliego, jakie właściwości mają gazy takie jak: hel, butan i wodór.

Podczas przeprowadzania  eksperymentów chętni i odważni uczniowie wzięli czynny udział w pokazie „magicznych zjawisk”. Ogromne wrażenie wywarły na nich : „płonąca ławka”,  „palący płomień ognia na dłoni koleżanki” oraz wybuch wodoru.  Każdy eksperyment kończył się wyjaśnieniem  mechanizmu zaistniałej  reakcji lub zaistniałego zjawiska. Przy okazji uczniowie zostali poinstruowani jak należy zachować się w przypadku ulatniającego  gazu  z butli gazowej.

W oparciu o ciekawe eksperymenty, trudne zagadnienia z nauk ścisłych okazały się  dla uczniów prostymi do zrozumienia i zapamiętania. Uczniowie klasy siódmej i ósmej na lekcjach chemii i fizyki z pewnością wykorzystają zdobytą wiedzę i odniosą sukces.

Elżbieta Ratajczak