6 grudnia 2016

Spotkanie z Mikołajem w Bielewie

Spotkanie z Mikołajem w Bielewie

Hu  hu ha nasza zima zła,

ale zima z Mikołajem jest pachnący 

ciepłym majem 

zawsze bądź wśród nas Mikołaju, Mikołaju  nasz

….”

więcej zdjęć TUTAJ!

 

Tak śpiewały dzieci w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.

 Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Wykonywane są  bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, dzieci przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj oczywiście nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wraz z pomocnikami z Śniezynka, Reniferem oraz z Panem Dyrektorem Marcinem Jędroszkowiakiem. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że czeka na Niego dużo, dużo dzieci.

 Nasz gość zaczął swoją wizytę. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Wspólnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci.

 

A prezenty były wspaniałe, a słodycze pyszne.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie